3 dôvody, prečo si začať písať duchovný denník

Zo štatistík vieme, že ľudia neriešia spiritualitu a venujú málo pozornosti svojmu duchovnému životu. Žijeme v uponáhľanej dobe, kedy si málokto nájde čas pre seba nie to ešte pre osobnú meditáciu a chvíľku ticha a samoty… a hlavne počas tohto obdobia, kedy sme neustále zavretý doma.

Viesť si duchovný denník nám pomôže a ukáže našu stránku prežívania nielen našej viery ale odzrkadlí našu dušu, reflektuje príčiny nášho správania a ukáže nám body, na čom vieme popracovať, čo vieme zlepšiť na sebe.

  • Mať takýto duchovný denník po ruke, na nočnom stolíku alebo v kabelke prináša výhodu v tom, že si viete doň písať všetky myšlienky, citáty, duchovné texty, na značenie vecí, ku ktorým sa neskôr chcete vrátiť. No všetko to máte pokope v jednom zápisniku, a viete, kde to máte hľadať.
  • Keď začnete byť vďačný, za všetko, čo v živote máte, zmení sa vám pohľad na život. Do duchovného denníka si môžete zapísať všetky požehnania, ktoré vás stretli, svoje sny a ciele, ktoré chcete vo svojom živote dosiahnuť. Keď si nejaký cieľ splníte, na znak toho, si ho odškrtnete, vymaľujete, čokoľvek…A keď bude vám raz ťažko, otvoríte si tieto stránky požehnania a zistíte, že aj napriek tomu, čo prežívate, máte za čo ďakovať.
  • Sem si môžete zapísať svoje denné prehlásenie, svoju osobnú modlitbu, niečo, čo bude iba vaše, originálne. V duchovnom denníku nájdete aj ročný plán čítania Biblie, s ktorým prečítate celú Bibliu za jeden rok. Denník prináša po každom čítaní aj priestor na zamyslenie sa nad Božím slovom – takú mini lectio divina, ktorá pomôže lepšie pochopiť odkaz textu. Časom sa viete vrátiť k textom, ktoré vás oslovili, a viete, kde ich máte hľadať.

Denník nie je časovo obmedzený. Nemá dátumové ohraničenie a je skvelým darčekom, či už pre človeka, ktorého vediete v duchovnom živote alebo pre niekoho, kto potrebuje zatiahnúť na hlbinu srdca aj vo svojej spiritualite.

Náš duchovný denník prinášame v darčekovom balení aj s nálepkami,ktoré sú k denníku zadarmo.

Kúpiť si ho teraz môžete na našom webe: