couple running happily in field
BLOG VZŤAHY

5 tipov ako si udržať „iskru“ vo vzťahu (aj popri deťoch)

Hovorí sa, že ružové „okuliare“ vo vzťahu opadnú, v priemere po 8 mesiacoch randenia. Je to čas, kedy sme schopní zniesť pre toho druhého aj „modré z neba“ nezištne a bez toho, aby sme niečo očakávali naspäť. Čo potom, keď ružové okuliare raz opadnú a vy si uvedomíte, (možno až po rokoch manželstva), že sa čaro lásky popri všetkých tých povinnostiach a deťoch zo vzťahu vytratilo ?

Odpoveď je jednoduchá – vrátiť sa k začiatku vzťahuk základom, ktoré ste spoločne vybudovali.

A tu je aj 5 tipov, ako:

happy couple enjoying romantic moment in cafe

Aké to bolo na začiatku

Spomeň si, aké to bolo kedysi, keď ste ešte len začínali. Ako si pristupovala k svojmu partnerovi? Aká bola vaša vzájomná komunikácia? Ako ste trávili spoločný čas a koľko času a pozornosti si mu venovala?Zamysli sa nad týmito otázkami a postupne tieto veci opäť začnite aplikovať do vzťahu.

Priority

Ďalšou chybou vo vzťahoch sú nesprávne stanovené priority. Na prvom mieste sú deti, potom práca a až potom je manžel. Ak chceš aby tvoj vzťah prosperoval a všetko v živote fungovalo, na prvom mieste musíš mať SEBA !

Ak v prvom rade nebudeš ty šťastná a spokojná so sebou, nebude šťastný ani tvoj partner ani tvoje deti, ani nič, čo je ti v živote vzácne. Mať seba na prvom mieste nie je sebecké ale nutné, aby tvoje vzťahy zdravie fungovali. Ak sa ty v prvom rade nepostaráš sama o seba, ako sa postaráš o druhých?

Ak sebe nedopraješ oddych, čas pre seba ako budeš schopná fungovať naplno pre svojho partnera a deti?

Spoločný čas

Nájsť si čas na seba je nevyhnutnosť. Urobte si s partnerom každodennú spoločnú rutinu, kde budete všetku pozornosť venovať len sebe, bez mobilných telefónov, bez rušivých elementov, bez detí (áno, dá sa to, aj keď nemáte rodičov pri sebe, a určite vám na tú hodinku dve niekto/kamoška/ deti postráži, a svet sa nezrúti;).

Komunikácia vo vzťahu je základ, a práve vtedy, keď komunikujeme vzájomne, prichádzajú aj riešenia, ktoré bežne, v zhone povinností, nevidíme. Práve v komunikácii sa učíme počúvať a otvárať svoje srdce tomu druhému.

Prekvapenia

Aj maličké prekvapenia vo všedné dni, môžu vrátiť iskru do vzťahu. Dávate tým svojmu partnerovi dôkaz, že vám záleží na šťastí toho druhého. Či už venujete niečo vecné alebo zážitkové, takto si získate ešte väčšiu pozornosť partnera a vzájomne sa budete tešiť.

Fyzický kontakt je dôležitý

Keď sa prejdete v spoločnosti ľudí, koľko párov (aj starších) stretnete na ulici ako sa držia za ruky?

Kedy ste sa vy naposledy držali za ruky ? Že sa to nepatrí? V takom veku? To je hlúposť!

Láska je mladá v každom veku!

Fyzický kontakt je veľmi dôležitý. A nemyslí sa len v intimite. Sme ľudské bytosti, ktoré potrebujú aj fyzický kontakt. Ak sme od neho izolovaní, ťažšie sa nám budujú vzťahy. Dotykom dokážeme vyjadriť svoje emócie, prejaviť nehu a oddanosť. Každodenný dotyk podporuje dôveru a bezpečnosť vo vzťahu.

Každodenné objatie, či bozk dokáže posilniť váš vzťah aj po rokoch a vrátiť stratenú iskru.

couple in casual outfit with bouquet of roses holding hands

Veríme, že vďaka týmto overeným tipom objavíte nové možnosti fungovania vo vzťahu, a pokojne nám napíšte aj do komentára, čo Vám osobne pomáha udržať si iskru vo vzťahu a inšpirujte tak ostatných 🙂

Pripravili sme si pre Vás aj novinku 🙂

Získajte Pracovný zošit – Tajomstvo šťastných vzťahov

Jedným klikom vyplňte náš formulár a my vám zašleme viac.

Mám záujem o tento pracovný zošit, pošlite mi bližšie informácie:

Mohlo by sa vám tiež páčiť...