wedding invitation on table with utensil and decorations
BLOG SVADOBNÉ DIY TIPY

SVADOBNÉ DIY TIPY #1

Svadba je pamätným dňom nielen pre nevestu a ženícha ale aj pre samotných hostí, ktorí sa prídu radovať a oslavovať lásku. Výzdoba na svadbe hrá veľmi dôležitú úlohu, a v tomto krátkom blogu by som vám rada ukázala rôzne jednoduché tipy ako si po domácky vyrobiť výzdobu za veľmi malé peniaze.   

1. Závesné dekorácie/Origami

Na prípravu takýchto závesných dekorácii / origami stačí obyčajný papier (novinový – najlepšie ten čiernobiely;) recyklovaný papier zo starých kníh alebo krepový papier a k tomu budeme potrebovať ihlu, pevnú bavlnenú niť a nožnice.

1. Papier  vystrihneme do kruhu a kruh nakoniec rozstrihneme napoly.

3. Nastriháme si požadované dĺžky bavlnenej nite ( 1-2 m) a tie navlečieme na ihlu. 

2. Polky z kruhov zložíme do tvaru kužeľa a ihlou zošijeme obe polky a navlečieme na niť.po 15 kúskov.

3. Vznikne nám dlhý pásik kužeľovitých dekorácii ktoré navlečieme na šnúru a zavesíme na plafón.

Samozrejme tvary sa dajú meniť. 

Rovnako sa dajú zavesiť aj samotné origami – viď dole.

. 1. Nastriháme si štvorce papiera a naskladáme ho podľa návodu (viď nižšie) 

2. Navlečieme ho na nitku a zavesíme na spoločný špagát.

2. Menovky

Menovky sa dajú vyrobiť z ľubovoľných materiálov. Ľahko si vyrobíme  korkový stojan na menovky alebo vlastnoručne vypíšeme vnútro mušličiek. Veľmi vynaliezavým nápadom sú maličké kvetináče s kaktusom alebo ľubovoľným kvetom, kde si zapichneme menovku /stačí nám na výrobu napichovačky –  kartička s menom, lepidlo a drevená špilka). Rovnako vieme na výrobu menoviek použiť aj zvyšky listov myrty alebo iných lístkov, ktoré majú hladký povrch na písanie. Odporúčam použiť bielu centrofixku 😉  

3. Zasadací poriadok

Zasadací poriadok na svadbe je ďalšou dôležitou súčasťou a pri jeho tvorbe potrebujete kompletný zoznam hostí, ktorí na svadbu prídu… Výroba komponentov na zasadací poriadok je tiež veľmi jednoduchá a ľahká. Svadobčania isto ocenia nápad s vlastnými fotografiami, ktoré môžu odopnúť z nástenky a nalepiť do knihy hostí, kde rovno napíšu odkaz pre mladomanželov, alebo odopnúť si menovku s maličkým prekvapením vo vnútri na pamiatku.
Na zasadací poriadok odporúčam použiť drevenú paletu veľkosti 1×1 meter alebo stojan na maľovanie kde usadíme veľký rám z obrazu na ktorý pripneme mriežkovito  špagát, ktorý bude zároveň ako nástenka na fotografie či menovky. Alebo odporúčam použiť drevený rebrík na ktorý vieme povešať komponenty a kartičky s číslami stolov a menovkami. 

Mohlo by sa vám tiež páčiť...